Český fousek a Německý ohař drátosrstý - chov, výcvik, zkoušky, výstavy, lov

Bažantnice

Publikováno v Aktuality 2013

19.12.2013

aron-122013-bazantnice

 

 

Jediný termín, který se nám podařilo vyčlenit a jet se psy do bažantnice. Opět příjemné setkání se známými a Aron si poprvé vyzkoušel práci na dohledávkách na ostro a vedl si výborně.

Hon na zajíce

Publikováno v Aktuality 2013

7.12.2013

Tentokrát jsme se rozdělili a já s Rouse a Michal s Arem jsme šli každý jiný hon.

Rouse výborně pracovala na svém prvním honu na zajících, jak na stopě tak na aportech a dohledávkách. Vysloužila si pochvalu místních myslivců. Střelilo se 165 zajíců a 9 bažantů.

Michal s Arem byli také na zajících a bažantech a hospodář se ptal co to je za mladého psa, když ho viděl pracovat. Je vidět, že i v skoro sedmi letech Ar pracuje jako by mu tolik nebylo.

Opět hon na bažanty

Publikováno v Aktuality 2013

30.11.2013

Hon na drobnou. Rouse opět pracovala výborně na bažantech a dohledala svého prvního postřelného zajíce, perfektně přiaportovala. Zajíců bylo možno střelit pouze 4ks.

Ar samozřejmě nelenil a pracoval stále se stejným zapálením.

Hon na drobnou

Publikováno v Aktuality 2013

9.11.2013

na pozvání kamarádů jsme jeli s Arem a Rouse na hon na drobnou nedaleko Uherského Hradiště.

Ar pracoval dle svého standartu jak jsme zvyklí a Rouse se nenechala na svém prvním honě zahanbit a za svou práci byla chválena. Šlo se pět lečí, Rouse měla možnost i hledat přede mnou a ve vinohradech vystavila bažanta. Předvedla pěkné dohledávky střelených bažantů jak při samostatné práci, tak také jednou ve spolupráci s Arem.