Český fousek a Německý ohař drátosrstý - chov, výcvik, zkoušky, výstavy, lov

Baron Vallis Baptismi a memoriál Fr. Housky

Publikováno v Aktuality 2017

15-16.9.2017

          Majitel přihlásil Barona na klubové zkoušky - memoriál Fr. Housky. Jsou to mezinárodní všestranné zkoušky hodnocené dle mem. Podhajského se zadáváním pracovních titulů CACT, CACIT.

          Byla jsem se na ně a další v jejich skupině podívat po oba dva dny. Vylosovali si číslo 11. První den šel les, začínalo se společnými disciplínami ohrádka a klid na stanovišti. vše za 4. potom se už rozešli jednotlivé skupiny podle čísel na jednotlivá stanoviště. Baron šel na šoulačku a barvu. barvy se losovali a vylosovali si barvu č.2.  Bohužel dvakrátimg00109 sešel z barvy, více ho zajímala stopa srnčího a tím známka 2 a hned IIcena,  dohledávky, vlečky už byla rychlá pěkná práce. Na jedné vlečce doplatil na svou rychlost, kdy přeběhl kus od vůdce na cestu a po ní se vrátil k vůdci. 

       Druhý den šli velké pole, vodu a malé pole. První den ho vůbec neunavil a tak na velkém poli předvedl to co předvedl. Úplně se urval a ohluchl na společném honu a to ho pro změnu stálo vyšlápnutí a chycení bažanta. takže známky 1 a tím pád do třetí ceny. Na samostatném hledání již předvedl pěknou práci nejdříve na strništi a jelikož neměl vystavení a postoupení tak šel do porostu jateliny na vypuštěného bažanta. Toho vystavil postoupil a měl hotovo. Na vodě při jedné z posledních disciplín - nyhánění v rákosí už bylo vidět, že toho má dost, nehledal moc do hloubky a tak jeho práce byla ohodnocena za 2.img00130

      Organizačně byl memoriál dobře připraven, v lese bylo centrum u občerstvení a odtud se hvězdicovitě odcházelo na disciplíny. Voda a malé pole byly na jednom místě a velké pole na dalším. Na velkém poli byli do jateliny vypouštěmi bažanti, na strništi se podařilo střelit jednomu ze skupiny zajíce. Hlavní centrum bylo na zámku Jemniště.

Tabulka výsledků  :: mfh 2017 baron tabulka

      Baron složil memoriál s počtem 442b, IIIcena díky limitním známkám. 

Fotky z obou dnů naleznete ve fotogalerii :: zkoušky::