plemena

 

 

Aktuality 2015

PF 2016

Publikováno v Aktuality 2015

       Chovatelská stanice Vallis Baptismi přeje všem přátelům, kamarádům a příznivcům klidné prožití vánočních svátků a do Nového roku pevné zdraví a hodně úspěchů jak v osobním životě tak v lovecké kynologii, chovatelství a v životě s čtyřnohými kamarády.

       Kennel Vallis Baptismi wishes all friends and supporters a Merry Christmas and happy New Year with good health and every success in your personal life as well as in hunting cynology, breeding and in the life with of the four-legged friends.

PF 2016

Podzim - zima

Publikováno v Aktuality 2015

20.12.2015

Ani my ani psi nezaháleli po celý podzim a začátek zimy. Rous pracovala na honech na drobnou a pracovala na výbornou. Bylo vidět, že opět je o něco vyspělejší i když zajíci jsoustále  velice lákaví. Dorostenci Ar a Ace měli možnost vyzkoušet si práci v bažantnici. Zakončení lovecké sezóny bylo tuto sobotu a vydařilo se. Rouse dohledala bažanta, který vypadal, že je ztracený a nedohledatelný. Výborně vystavovala a nosila střelenou zvěř. Počasí nám také přálo a už zbývá aby jsme se i my zlepšili ve střelbě, toť úkol pro nás na příští rok :-).

Pár fotek z bažantnice naleznete ve >> fotogalerii

Těšanský hastrman

Publikováno v Aktuality 2015

18.7.2015img00001

           Kamarád mně před 14dny přemluvil, abych s ním a s dalšími fousky nastoupila na akci Těšanský hastrman, kterou si vymyslel a uspořádal Jaromír Gratcl pod OMS Brno - venkov jako Zkoušky z vodní práce doplněné o speciální disciplínu - přinášení kačeny z ohrádky. Měla být ještě disciplína - aport na rychlost, ale ta se pro nepřízeň počasí již nestihla. přihnal se silný vítr a vypadalo to na závěr dne na bouřku.img00193

           Byla to soutěž čtyřčlenných družstev ohařů - německých krátkosrstých, maďarských krátkosrstých, výmarských, malých münsterlandských, složené družstvo z více plemen kde byl také gornodonseter. Jelikož to byla soutěž družstev, tak i když některý pes dostal 0 pokračoval dále a do celkového součtu bodů se započítavali všechny dosažené výsledky všech členů družstva. Jako body navíc bylo přinášení kačeny z ohrádky.

           Hlavně to bylo setkání kynologů z celé republiky a také Slovenských kolegů. Pěkně připravená akce s večerním posezením s muzikou v hospůdce u Frantíka.

           S Rouse jsme trochu oprášili vodní disciplíny a byla jsem mile překvapena, jelikož vše zvládla bez nějakého předchozího pravidelného cvičení a jedinou chybičku jsme udělali na ochotě, kdy neplavala dostatečně daleko a dostali jedinou 3, jinak samé 4. Takže z Vodních zkoušek obdržela 96b ze 100b možných. Byla pochválena za výbornou práci v rákosí, kdy jsme nastupovali v místě kde byl pouze úzký pruh rákosu a musela se přez širší pás vody dostat do hlubokého rákosu a tam samostatně pracovat.

          Fotky z akce jsou již ve >> fotogalerii

Rouse si užívá honů, Ar a Ace dětství

Publikováno v Aktuality 2015

Září - Říjen 2015

      V září Rouse pracovala na kachních honech a následně na čekaných, kam už jsme brali s sebou Ara i Ace aby jsme viděli jak budou reagovat na větší střelbu a jak se budou chovat. Obstáli na výbornou, střelba je nezajímala. Takže uvidíme jak na tom budou na jaře, kdy bude po celou zimu klid.

        Začali také naháňky a kalendář se nám plní hony na drobnou, tam bude naším pomocníkem opět Rouse.

        Ar a Ace si užívají dětství, vodíme je do zvěře, nebo jim chystáme naše domácí křepelky do porostu aby se se probudilo vystavování. Zatím si ale nejvíce si užívají vzájemných potyček a honiček. :-) ar-krepelka-6mAr vystavuje křepelku

Všechna štěňata jsou v nových domovech

Publikováno v Aktuality 2015

21.6.2015

Art Vallis Baptismi

        Všechna štěňata jsou u nových majitelů a přichází nám samé potěšující zprávy. Aklimatizace proběhla u všech na výbornou, jenom Adysa trochu smutnila, ale brzo jí to přešlo.

        Jako první nás opustil Art. Ten bude nejblíže, na Znojemsku. Se svým majitelem chodí do honitby a doma kontroluje zahradu a ostatní početné psí osazenstvo včetně svého táty Ira.

        Jako druhý odjel Adoris a cestoval rovnou se svým novým Adoris Vallis Baptismivelkým psím kamarádem, kterého nikdy nepřeroste, Irského Vlkodava.Adoris Vallis Baptismi Adoris bydlí se svou majitelkou a její rodinou na hájence na Rychnovsku.

       Jako třetí odjela Adysa, měla dlouhou cestu autem až na severozápad Německa. Také má kromě té lidské , svou psí smečku starší českou fousku a dvě hrubosrsté foxteriérky.Adysa Vallis BaptismiAdysa Vallis Baptismi

       A jako poslední odjela a následně odletěla Angie. Jejím novým domovem je stát Idaho. I ona má nejenom lidskou, ale i psí smečku Cairn Terriera a Českou fousku. Seznamuje se s oklím a také s nedalekou řekou, ve které se učí plavat a hlavně se schladit, jelikož tam nyní jsou vysoké teploty okolo 40 stupňů celsia.  Angie Vallis BaptismiAngie Vallis Baptismi

        Všechna štěňata jsou v rukou myslivců a lovců. Měla by být v budoucnu cvičena pro lovecké účely a pracovat se svými majiteli v jejich honitbách v ČR a loveckých lokalitách co se týká zahraničí.

       Všem majitelům přejeme hodně radosti s našimi odchovánky, vítáme zprávy o tom jak se jim daří, jak rostou. Doufám, že se s některými  příští rok potkáme na zkouškách nebo výstavách, nebo jenom tak.

Rouse z Hložku na Memoriálu Františka Housky

Publikováno v Aktuality 2015

14.9.2015

       rous-mfh-1  Rouse z Hložku o prázdninách nezahálela a připravovala se na klubový memoriál, který se koná pravidleně co dva roky, a střídá se s memoriálem MVDr. Kuhna. Před memoriálem jsem původně chtěla Rouse připravit a  nastoupit na všestranné zkoušky některý srpnový termín, jako zkoušku, jak na tom jsme a taky abych se zbavila alespoň částečně zkouškové nervozity. Přípravy nám trochu zkomplikovalo hárání, které přišlo na začátku srpna a tak jsem musela start na VZ zrušit a na memoriál jít bez této přípravy a po dobu hárání trénovat s omezením.

         Memoriál se letos konal 11÷13.9.2015 v mezi obcemi Hluboká nad Vltavou a Týn nad Vltavou. Centrum bylo v campu Bezdrev, kde bylo zajištěno ubytování a občerstvení  pro vůdce rozhodčí i koronu. Nástup na memoriál je vždy v pátek, kdy je menší slavnostní zahájení, představení psů a fen z pohledu výkonu, exteriéru a chovu, představení vůdců, rozhodčích a hlavně losování. Já jsem pro nás vylosovala číslo 17 a tím první den lesní disciplíny a druhý den disciplíny polní a vodní. Myslela jsme si, že to není zrovna ten nejlepší los, skoro na konci. Ale na oplátku jsme byli po oba dva dny ve skupině s pohodovými lidmi. Na disciplíny v lese se nastupovalo u myslivecké chaty U Pištory a taé kromě barev byly disciplíny v okolí chaty. Les je zde převážně jehličnatý, občas smíšený. Jako první nás čekaly disciplíny drobné, potom jsme šli na barvy a následně jako poslední na vlečky. Všechny disciplíny Rouse plnila na 4ky, pouze šoulačku jsem pokazila já, chybným příkazem a tím se mi Rouse zvedla a kousek po druhém odložení poodešla směrem ke mně, a na barvě pro změnu udělala chybu jako oznamovač za ložem Rouse. To byly jediné dvě trojky ze sobotního dne.rous-mfh-2

          V sobotu bohužel skončili dva psi. Jeden na barvě a jeden na vlečce v lese. Tím se stalo, že se na neděli prohodili skupiny a s Rouse jsme nastupovala nejdříve na malé pole, potom na vodu a nakonec na velké pole. Měla jsem z toho obavy, přeci jenom pes má za sebou celý den v lese a potom všechny disciplíny malého pole a vody. Rouse mně mile překvapila, běhala rychle, vydržela se silami i na samostatné hledání. Měli jsme štěstí a už na společném honu vystavila bažantí slepičku, ta se ulovila. Rouse přinesla. Na samostatném hledání už předvedla pouze systém, rychlost vytrvalost. Zvěře bylo dostatek, byli divocí zajíci, takže hodně psů mělo oba druhy zvěře, byla vypouštěna bažantí zvěř v dostatečném množství. Ta byla vypuštěna volně, oproti loňskému memoriálu, kdy část byla vypuštěna volně a pokuď pes i přez to neměl vystavení jelikož nepřišel do zvěře, tak se strčil bažant pod hromádku slámy. Něděli jsme s Rouse dokončili s jednou trojkou z klidů na srstnatou, na tu jsme neměli štěstí. Rozhodčí nám nabídli pokračování v hledání nad limit abychom zajíce našli. S Rouse jsem sice klidy na zajíce trénovala, měla jsem tu možnost, ale ne tolik, abych si byla jistá, že bychom nemohli na poslední disciplíně vypadnout.rous-mfh-3

Memoriál dokončilo 15 psů a fen, v neděli vypadli opět v lese na vlečkách dva psi. Rouse memoriál dokončila na krásném pátém místě v I.ceně s počtem bodů 482. Udělala mi velkou radost.

             Fotky naleznete ve fotogalerii >> MFH 2015

 

Tři aportéři

Publikováno v Aktuality 2015

6.6.2015

Vzali jsme Rouse a štěňata k lesnímu rybníčku, Rouse si zopakovala hledání na hladině a aporty z vody a štěňata řádila okolo. Ukořistili aport a předháněli se kdo ho bude mít a uteče ostatním.

tady je krátké video: