plemena

 

 

Aktuality 2018

Baron a jeho druzí potomci

Publikováno v Aktuality 2018

6.11.2018

Dneska volal majitel Barona krásnou zprávu, narodili se druzí potomci - dvě fenky ze spojení s Chytou ze Staropleských luk.

Přejeme jim jen to nejlepší do života.

Světový pohár, Curry a Crusoe

Publikováno v Aktuality 2018

1.10.2018

Na konci září se konal na Konopišti Světový pohár českých fouků. První den proběhla klubová výstava a další dva dny soutěž v polní a vodní práci dle  pravidel soutěže. V pátek večer proběhlo mezinárodní setkání zástupců klubů českých fousků z celého světa.

Potkala jsem se známými a poznala nové lidi. Byly předány pozdravy od zahraničních majitelů štěňat, dnes už dospělých fen z naší chovatelské stanice.

Curry si vyzkoušela výstavu ve třídě dorostu a získala ocenění velmi nadějný. Byla to pro ni výborná socializace, plno psů, lidí a dokonce za hotelem v lesíku bažanti. Spala jinde než doma v kotci. Užívala si spaní v kennelce na hotelu. Také další odchovánek, bratr Curry, Crusoe se představil ve výstavním kruhu a také si odnesk ocenění velmi nadějný.

Po cestě domů jsme se zasatvili u majitelů Crusoa. Roste z něho pěkný a šikovný pes. Popovídala jsme si s majiteli, získala informace jaký Crusoe je a jak pracuje. Poradila jsem jak některé věci trénovat, jak dál rozvíjet vrozené lovecké dovednosti Crusoa.

 

Carlos Vallis Baptismi

Publikováno v Aktuality 2018

6.7.2018

Vypravili jsme se na návštěvu za Carlosem a jeho rodinou do Mutěnic kde jsme strávili pěkné i když parné dopoledne procházkou okolo rybníků a povídám o loveckém výcviku.  Carlosovy dělá společnost na dvoře hovawart a kousek od domu mají kynologický cvičák a soustavu rybníků. Ty rybníky jsme záviděli, skvělé místo na výcvik jak na vodě tak v rákosí. Doufáme, že je  majitelka plně využije.

carlos5carlos6carlos1carlos01

Štěňata českého fouska k zadání

Publikováno v Aktuality 2018

3.9.2018

Štěňata k zadání ze spojení Baron Vallis Baptismi a fena Cipka Eso  - 3 feny a 2 pejsci.

Cipka Eso - výstavy: 2 x CAC, CACIB, BOS, speciální výstava ČF V 3. Zkoušky: ZV, PZ, SVP vše v I. ceně.

Baron Vallis Baptismi - výstavy Výborný, Zkoušky ZV, VP, PZ, LZ vše Icena, VZ IIcena 435b, mem. Fr. Housky 442b III.cena klid před zvěří pernatou

Více informací podá chovatel tel:  773 580 113, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

stenata baron cipka

 cipka eso

Jarní svod loveckých psů OMS Blansko

Publikováno v Aktuality 2018

28.4.2018

Byli jsme na svodu s naší novou posilou smečky německýcm křepelákem Ralphem Any-bon. Svod byl netradičně v odpoledních hodinách na myslivecké chatě u Černé Hory, jelikož posuzovatel dopoledne prohlížel psy na Bruntálsku a teď ho čekala další várka. Čekalo ho asi  okolo 36ti psů a fen převážně malých plemen, jezevčíci, teriéři, čtyři slídiči a pět ohařů.

Malá plemena měla potom možnost prvního předvýcviku na umělé noře.

Ralph má vše dle standartu,  teď bude pokračovat ve výcviku a přípravě na zkoušky.

Pár fotek je ve fotogalerii :: jarní svod::

img00016img00009

Crusoe Vallis Baptismi

Publikováno v Aktuality 2018

5.8.2018

Majitelé Crusova nám poslali krásné video - český fousek je nejenom společníkem pro lov ale i výborným společníkem jejich malého dítěte.

Krátké video 

  a také jak se učí plavat 

 

Štěňata opustila rodnou boudu

Publikováno v Aktuality 2018

1.4.2018

O velikonocích opustili všichni pejsci svou rodnou boudu a mámu. Postupně si pro ně přijížděli majitelé z různých vzdáleností naší republiky a odváželi si je do nových domovů. Přeji  malým fousáčům hodně zdaru v nových domovech. A jejich majitelům hodně krásných společných chvil.

stena odchod DSC 8478

Také byla konečně chvíle a je doplněna :: fotogalerie vrhu "C" ::