plemena

 

 

Aktuality 2016

Adysa Vallis Baptismi - podzimní zkoušky HZP

Publikováno v Aktuality 2016

16.10.2016adysa hzp 102016

Dneska jsme dostali výbornou zprávu od majitelky Adysy. Dneska spolu složili podzimní zkoušky - HZP a fenka tak splnila poslední podmínku do chovu v Německu.

Majitelce gratulujeme a děkujeme jí za její práci s Adysou.

Podzimní zkoušky - Ace

Publikováno v Aktuality 2016

24.9.2016

ace pz 2016

Ace Vallis Baptismi složila Podzimní zkoušky v I.ceně, 298b. a umístila se na prvním místě a je z ní lovecky upotřebitelný pes.

Na nástupu jsme byli jako poslední a zbyl na nás los č. 11. Tím druhá skupina, ta šťastná, co se týkalo zvěře. Měli jsme jak zajíce tak bažanty.

Další zkoušky jsou v plánu až příští rok, nyní už jenom procházky a hony.

Klubové ověření loveckých vloh

Publikováno v Aktuality 2016

8.10.2016olv jm 2016

Jihomoravská pobočka tento den pořádala tzv. OLV, Ověření vrozených loveckých vloh, které musí pes splnit nejpozději v roce kdy dosáhne věku 36 měsíců. A nesmí dostat známku 2 a horší. Pokud podmínky nesplní, tak může ještě jednou ověření opakovat. Avšak nesmí dostat známku 2 a nižší z povahy - reakce na střelbu. To už opakovat nemůže. Výsledek, ať uspěl nebo ne, se zapisuje do průkazu původu.

S Ace jsme byly zařazeny do poslední skupiny. Společný hon se dělal na podmítce. Už tam Ace hledala, spíše nehledala (nevím co se jí honilo hlavou, od rána byla ukňouraná, na což u ní nejsem zvyklá). Místo aby se rozběhla jak je jejím zvykem, tak jenom s nosem u země klusala. Tam bohužel nenarazila na žádnou zvěř. Na tu měli štěstí psi na druhém konci. Ve skupině nás bylo 5. Na samostatné hledání se šlo do vzrostlého suchého prosa. Na některé psy nebylo vůbec vidět, proso měli nad hlavu a hledání vypadalo jako skákání klokanů.

Ace nastoupila jako poslení ze skupiny a vyšel naní kus pole, kde jí bylo proso nad hlavu a hledání vypadalo jako skákání klokana, kdy se snažila dostat nad porost. I mě se místy chodilo špatně a na fenu nebylo místy vidět jestli si něco ověřuje, nebo vystavuje. Chvílemi se snažila hledat tak je u ní zvykem rychle do stran přede mnou, pokuď byla v pachu tak spíše klusala, na pernatou však nenarazila. Mírný vítr se v těchto místech točil, občas přestal  foukat úplně. Několikrát bylo vidět jak brnká o pachy zvěře, ale ta už byla pryč.

Rozhodčí vyhlásili, že fena je stažená, nepracovala samostatně, že se jim hledání nelíbilo, nebylo dle jejich představ a ohodnotili její hledání známkou 2, povaha 4. A že když má limitní známku z hledání, nemá cenu jít někam jinam na prokázání vystavování. Do tabulky zapsali pouze limitní známku.

Tak si to zopakujeme příště.

 

Hony na kachny

Publikováno v Aktuality 2016

10.9.2016,  celé září a část říjnakachny2016 1

První kachní hon, na který jsme byli pozvání kamarádkou Vlastou jsme si užili v kompletní sestavě. Michal si vzal Rouse, jelikož měl i flintu a já si vzala Ara a Ace  a zůstala s nimi tam, kde by mohlo něco spadnout a mlaďoši si mohli zapracovat.

kachny2016 3Za dva týdny byl druhý, na který už šel Michal sám s Rouse a Arem, jelikož já a Ace jsme se pokusili zdolat letošní zkouškovou metu - zkoušky podzimní.

A následují čekané, neboli kachny na tahu.  Na fotkách mám většinou Ace a Rouse, protože Ar je v jiné části rybníka, aby si nehrál s Ace. Ještě jsou to puberťáci.

Pár fotek z honu a čekaných jsou ve :: fotogalerii - hony::

kachny2016 2

Adysa Vallis Baptismi

Publikováno v Aktuality 2016

30.7.2016

Majitelka fenky Adysi alias Lotti z loňského vrhu, nám pravidelně píše zprávy ze společného života. Na konci července absolvovala Adysa svou první výstavu v Bréhmách. Získala ocenění V2 a krásný posudek. Z Adysi vyrostla pěkná fenka a také dle slov majitelky se pracovně jeví moc dobře. Majitelka ji trénuje jak na vodě, poli v lese tak i v obůrce na černou zvěř. Lotti se připravuje na zkoušky, které bude skládat na podzim.

Majitelce moc gratulujeme.

adysa vystava brehmy2016